Cześć Czytelnicy!

W wieku przedszkolnym dzieci są szczególnie podatne na naukę języków obcych i mają zdolność do opanowywania nowych dźwięków i intonacji języka. Kontakt z językiem obcym już na tym etapie pozwala dzieciom na naturalne przyswojenie różnych dźwięków i rozwinięcie umiejętności wymowy.

Przedszkola językowe stwarzają sprzyjające środowisko do rozwijania mowy dziecka. Poprzez różnorodne aktywności, zabawy i interakcje z nauczycielami oraz rówieśnikami, dzieci mają okazję słuchać i używać języka obcego w różnych kontekstach. To pomaga wzbogacić ich słownictwo, poprawić płynność wypowiedzi i rozwijać umiejętność porozumiewania się w języku obcym.

Kontakt z językiem obcym już w przedszkolu ma również pozytywny wpływ na rozwój poznawczy dziecka. Badania naukowe wykazują, że nauka języka obcego w młodym wieku wpływa na lepsze wyniki w testach poznawczych, takich jak pamięć, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów. Daje dzieciom solidne fundamenty pod dalszą naukę języków obcych w szkole. Dzieci, które zaczęły uczyć się języka obcego w przedszkolu, łatwiej przyswajają gramatykę i słownictwo w późniejszym wieku.

Warto więc rozważyć wysłanie dziecka do przedszkola z oddziałami językowymi, aby zapewnić mu korzystne warunki do rozwoju mowy i umiejętności językowych.

Dziękuję za uwagę i do zobaczenia w kolejnym wpisie na blogu!

Pozdrawiam,

Magda