Jesteśmy przedszkolem, które swoją przygodę z dwujęzycznością – nauczaniem polsko-angielskim rozpoczęło 13 lat temu. W ostatnim czasie nasze doświadczenie edukacyjne pozwoliło nam się rozwijać w kierunku edukacji uwzględniającej inne języki obce, jak język hiszpański. 

Nasze zanurzenie w języku obcym  – angielskim polega na tym, że codziennie realizujemy zajęcia z lektorami, którzy jednocześnie mają uprawnienia nauczycieli edukacji przedszkolnej. To unikalne połączenie dwóch profesji daje możliwość pełnej realizacji podstawy programowej na bieżąco w dwóch, a czasami nawet trzech językach. Wszystko to możliwe jest dzięki opatentowanej i zaakceptowanej przez MEiN oraz Kuratorium Oświaty autorskiej metodzie pn. “Dwujęzyczne nauczanie w przedszkolu Butterfly”.

Dodatkowym atutem i atrakcją jest możliwość korzystania z zajęć z native speakerem, który również ma pełne uprawnienia pedagogiczne.

Oprócz doświadczonej kadry szczycimy się dużym i przemyślanym wyborem “lekcji” uzupełniających. W ciągu tygodnia dzieci mogą korzystać między innymi z zajęć:

Odkrywam Świat – tu poznajemy świat angażując wszystkie zmysły. Eksperymentujemy z elementami chemii i przyrody. Główny cel to badanie natury, właściwości substancji i przemian zachodzących między nimi. Wszystko to dzięki samodzielnym doświadczeniom. Przedszkolaki mają możliwość pracy m.in. ze szkłem laboratoryjnym, materiałami plastycznymi czy bezpiecznymi odczynnikami. Prawda, że brzmi ciekawie?

Emocje Przedszkolaka – dzieci uczą się rozpoznawać i nazywać emocje, rozwijają wrażliwość emocjonalną i empatię. Poznają jak rozładowywać napięcia w sposób akceptowany społecznie. Dzięki temu lepiej funkcjonują w grupach rówieśniczych. To bardzo bardzo pomocne!

Bajkoterapia – wspaniała przygoda prowadząca do lepszego zrozumienia emocji i sytuacji, które przytrafiają się na co dzień. To lubiana metoda terapeutyczna i relaksacyjna. Przedszkolaki rozwijają tu swoją wyobraźnię, ale też pięknie rozwijają wiedzę o otaczającej rzeczywistości. To cudowny sposób nauki wnioskowania. 

Zajęcia gimnastyczne z elementami Krav-Magi – to holistyczna odpowiedź Butterfly na wyzwania codzienności. Tu rozwijamy szybkie reakcje, zwinność, elastyczność oraz siłę. Wszystko to ze szczyptą zachowań z kręgu szeroko rozumianej samoobrony. No i przy okazji wspieranie odwagi. Prawda, że ciekawe?

Lego/Robotyka – warsztaty tego typu to sposób na rozwijanie widzenia przestrzennego, stymulujące dzieci do używania wyobraźni, samodzielnego odkrywania i szukania rozwiązań. Podczas zajęć dzieci uczą się przewidywać rezultaty swoich poczynań, mogą dawać upust swojej pomysłowości i kreatywności w tworzeniu własnych konstrukcji. Ponadto – układanie klocków sprzyja koncentracji uwagi, pamięci wzrokowej i percepcji.

Terapia indywidualna i grupowa – nie poprzestajemy w zdobywaniu doświadczeń i wiedzy w zakresie pracy z dziećmi wymagającymi dodatkowego wsparcia. W bardzo szerokim zakresie. By sprostać wielu wyzwaniom zatrudniliśmy bardzo doświadczonego psychologa i pedagoga, logopedę i innych terapeutów. Naszą dumą jest sala do zajęć SI – Integracji Sensorycznej, tak pomocna w codziennej pracy z maluchami. Między innymi dzięki takiemu podejściu uzyskujemy świetne efekty edukacyjne. 

Tablice interaktywne w każdej sali – co roku staramy się wyposażać nasze sale w pomoce dydaktyczne, które służą lepszemu rozwojowi naszych małych podopiecznych. Pomieszczenia dydaktyczne dysponują monitorami interaktywnymi, które uzupełniamy w nowe atrakcyjne oprogramowanie. Korzystamy też z wielu nowoczesnych pomocy jak dywan interaktywny – dla jeszcze większej atrakcyjności niektórych zajęć.

Mali Jogini – to pełne śmiechu, radości i pozytywnej energii spotkania. Fantastyczne doświadczenie, który wprowadza dzieci w proste techniki relaksacyjne i ćwiczenia oddechowe. Sprawdzają się jako sposób na wyciszenie, uważność i radzenie sobie ze stresem.