Językowy Żłobek Butterfly Kids powstał jako naturalna kontynuacja działań przedszkola i szkoły, choć może trochę “nie po kolei”. W każdym razie nasz żłobeczek zdążył już dojrzeć i stać się całkiem poważnym miejscem wychowania, opieki i edukacji dla najmłodszych pociech. Tworząc Butterfly Kids czerpaliśmy z naszych wieloletnich doświadczeń i wzięliśmy z nich co najlepsze – pomysły na najlepsze ciocie pod słońcem, twórcze zabawy i zajęcia rozwijające, wspaniałą opiekę z odpowiednią dozą edukacji. Wykorzystując jednak nasze sprawdzone zasady chcieliśmy też, aby Butterfly Kids stał się namiastką domu. Głęboko wierzymy, że nam się to udało!

Jak jest w Butterfly Kids?

  • przede wszystkim jesteśmy dla naszych maluszków od 6.30 do 16.30
  • opiekujemy się dziećmi powyżej 1 roku życia
  • zapewniamy 4 posiłki dziennie
  • prowadzimy maksymalnie 8-osobowe grupy
  • realizuje ambitny program opiekuńczo-wychowawczy
  • jako jedyni w Toruniu prowadzimy autorski program nauczania języka angielskiego English Quater – zarażamy już nim zaprzyjaźnione placówki spoza naszego regionu; sprawdzonymi i opracowanymi kwadransowymi zajęciami wzbudzamy zainteresowaniem językiem wśród maluszków, które w sposób naturalny i na miarę swojej percepcji osłuchują się z angielskim
  • jako jedyni w Toruniu korzystamy ze specjalistów przedszkola i szkoły, dzięki czemu nadzór nad naszymi działaniami mają pedagog i psycholog

A w większych szczegółach? Butterfly Kids to również:

Bajkoterapia

Czytamy dzieciom specjalnie dobrane do grupy wiekowej książeczki. Wszystko to w celach edukacyjnych, terapeutycznych i relaksacyjnych. Poprzez dobrze dobrane bajki pokazujemy malcom jak radzić sobie z problemikami i towarzyszącym im emocjom.

Zajęcia plastyczne

Dla nas jedna z ważniejszych form aktywności. A staramy się korzystać i pokazywać różne techniki – rysowanie, malowanie, modelowanie, lepienie czy wyklejanie. Wiemy doskonale, że te formy zajęć fantastycznie oddziaływują na nasze maluszki. Poprawiają koordynację wzrokową, wspierają motorykę małą, pobudzają wyobraźnię, a przede wszystkim – dają mnóstwo satysfakcji i świetnej zabawy.

Zajęcia muzyczno-rytmiczne

Uwielbiamy obserwować, jak nasze małe pociechy emocjonalnie przeżywają muzykę.  W dużej mierze to zasługa sprawdzonych prowadzących, którzy starają się, aby żłobkowa przygoda z muzyką była interesująca i różnorodna. Gdy tak się dzieje możemy liczyć na uśmiech i zadowolenie – a o to przecież chodzi.

Zajęcia sensoryczne

Te atrakcyjne spotkania polegają na wykorzystywaniu różnych materiałów, z których dzieci tworzą różnorodne masy plastyczne. Dzięki zmysłom dotyku, węchu i smaku maluszki pobudzają swoją kreatywność i ekspresję twórczą. A ponadto, podczas eksperymentowania z różnymi zapachami, teksturami i kształtami doskonalimy wśród dzieci zdolności manualne, co jest tak ważne na kolejnych etapach przygody przedszkolnej i szkolnej.

Warsztaty kulinarne

Tu zabieramy maluchy we wspaniałą podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzieci wprost uwielbiają tę formę zajęć!