Aktualne badania wskazują, że nauka poprzez zabawę jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na wspieranie rozwoju dziecka. Zabawa jest fundamentalnym elementem zdrowego rozwoju dzieci, wspierającym ich zdolności poznawcze, fizyczne, społeczne i emocjonalne.

Gry edukacyjne wspomagają umiejętności logicznego myślenia, zdolności przestrzenne oraz koordynację ręka-oko. Wyobraźmy sobie grę, w której dziecko musi dopasować kształty do odpowiednich otworów. Tego typu aktywność nie tylko uczy dziecko rozpoznawania i różnicowania kształtów, ale także rozwija jego zdolności motoryczne i koordynację ręka-oko. Dzieci, które regularnie angażują się w takie gry, często wykazują lepsze umiejętności rozwiązywania problemów w późniejszym życiu.

Gry edukacyjne często wymagają współpracy, komunikacji oraz umiejętności radzenia sobie z przegraną. Pomyślmy sobie o grze planszowej, w której dzieci muszą współpracować, aby osiągnąć wspólny cel. W takich sytuacjach dzieci uczą się czekania na swoją kolej, przestrzegania zasad oraz współpracy z innymi. Te umiejętności są niezwykle ważne w ich dalszym życiu, zarówno w sferze społecznej, jak i zawodowej. Dzieci, które potrafią skutecznie komunikować się i współpracować z innymi, mają większe szanse na sukces w szkole.

Bez wątpienia gry edukacyjne mają pozytywny wpływ na rozwój społeczny i emocjonalny dzieci. Przykładem może być gra, w której dzieci muszą wcielić się w różne role i odgrywać scenki. Tego typu aktywność pomaga im zrozumieć uczucia i perspektywy innych osób, co jest kluczowe dla rozwijania empatii i umiejętności społecznych. Dzieci uczą się także radzenia sobie z emocjami, takimi jak frustracja czy radość, co jest niezwykle ważne dla ich zdrowia emocjonalnego.

Gry edukacyjne to doskonałe narzędzia, które wspierają rozwój dzieci. Dlatego też chcemy Wam zarekomendować kilka gier, które są zarówno edukacyjne, jak i zabawne, a na dodatek w całości w języku angielskim. Tego typu gry mogą działać na korzyść w doskonaleniu nauki tego języka, co jest dodatkowym atutem.

Propozycja dla najmłodszych: BUG HUNTERS. Gra o tematyce przyrodniczej przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 lat. Gracze rozwijają umiejętności liczenia i obserwacji.

Propozycja dla młodych miłośników matematyki (kl.1-2): MAGIC MATHS. Gracze na zmianę rozwiązują zadania i wypełniają swoje plansze obrzydliwymi składnikami zaklęć. Gdy gracze rozwiążą zadanie, zaczyna się magia.

Propozycja dla całej rodziny: CHEEKY MONKEYs. Oprócz nauki podstawowych umiejętności liczenia, gra zachęca dzieci do myślenia strategicznego, interakcji z innymi i podejmowania decyzji.

Zdecydowanie warto inwestować w tego typu aktywności, które nie tylko bawią, ale także uczą i rozwijają. Wybierając odpowiednie gry edukacyjne, możemy wspierać rozwój naszych dzieci na wielu płaszczyznach, jednocześnie zapewniając im mnóstwo radości i satysfakcji z nauki.