Dzieci poznają swój język ojczysty od urodzenia. Są one bardzo skore do nauki przez zabawę i chłonne wiedzy, co sprawia, że świetnie zapamiętują i potrafią doskonale poradzić sobie z językami. Jeżeli dziecku już na etapie przedszkola w sytuacjach codziennych towarzyszą dwa języki zamiast jednego zaowocuje to korzyściami dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka.

Korzyści nauki w przedszkolu dwujęzycznym

Nauka w przedszkolu dwujęzycznym ma wiele pozytywnych skutków, m.in.:

• Rozwój mózgu – badania pokazują, że mózg dzieci uczących się dwóch języków jest bardziej aktywny w obszarach związanych z językiem, pamięcią i koncentracją, co wpływa pozytywnie na rozwój kognitywny.
  • Przewaga edukacyjna – dzieci dwujęzyczne łatwiej uczą się kolejnych języków i osiągają lepsze wyniki w nauce matematyki, czytania i pisania.
  • Większa otwartość na świat – kontakt z drugim językiem od najmłodszych lat sprawia, że dzieci stają się bardziej otwarte na różnorodność kulturową i innych ludzi.
  • Większa pewność siebie – dzieci uczące się dwóch języków szybko zdobywają pewność siebie w komunikacji, co przekłada się na lepsze relacje społeczne i większe możliwości w przyszłości.
  • Zdolności multitaskingu– dzieci dwujęzyczne często są lepsze w wykonywaniu wielu zadań jednocześnie, co jest przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
  • Rozwój emocjonalny -dzieci stają się bardziej wrażliwe na niuanse komunikacji niewerbalnej, co przekłada się na większą empatię i zdolność rozumienia innych.

Dlaczego warto wybrać przedszkole Butterfly dla dziecka?

W Językowym Przedszkolu Butterfly dzieci mają okazję do nauki w dwóch językach od najmłodszych lat, co daje im nie tylko przewagę edukacyjną, ale także otwiera drzwi do świata pełnego możliwości. Kontakt z drugim językiem sprawia, że dzieci stają się bardziej otwarte na różnorodność kulturową i innych ludzi, co jest jednym z głównych celów naszego przedszkola.